Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Симетричні літні шини: види та їх особливості

Купити літні шини можна з симетричним та асиметричним протекторним малюнком. Більшість українських водіїв віддають перевагу першому типу з двох причин – набагато нижча ціна (див. на сайті mastershina.com), відмінна пристосованість до їзди по дорожнім покриттям різної якості та витривалість.

Симетрична літня гума випускається всіма шинними виробниками у двох варіантах малюнків на протекторах:

1. Неспрямований. Це – класичні моделі, які мають найбільший попит. Відрізняються гарною маневреністю та мінімальною шумністю при їзді. Купити літню гуму з неспрямованим візерунком на протекторі рекомендується шоферам, які більшу частину часу їздять у межах населених пунктів.

Літні шини з симетрично ненаправленим протектором однаково добре почуваються на асфальті чи твердому грунті. Тому їх вибирають для первинної комплектації нових моделей багато автовиробників.

Ще один їхній плюс – універсальність. Встановлювати шини з ненаправленим малюнком можна на будь-який бік автомобіля. Завдяки цьому відсутні проблеми із запаскою, також можна змінювати гуму місцями при нерівномірному зносі.

2. Спрямований. Особливістю є об’ємні канавки, якими швидко відводяться великі обсяги рідини і бруду межі плями контакту. На поверхні сформована «ялинка», яка є орієнтиром, в який бік руху треба садити гуму на обід колеса. Така конструкція бігової доріжки підвищує ефективність їзди мокрим покриттям, знижуючи до мінімуму ризик виникнення аквапланування.

Правильна установка – запорука ефективної їзди. У маркуванні на боковині є стрілка, яка вказує, у якому напрямі має рухатися шина. Якщо проігнорувати цей момент, керованість, стійкість, маневреність та зносостійкість на трасі сильно погіршаться.

Які недоліки у симетричних шин?

Головним мінусом ненаправлених шин є середня якість зчеплення з мокрою дорогою. Дренажна система не встигає обробляти та видавлювати рідину, особливо коли йде проливний дощ. У цій ситуації бажано нікуди не поспішати та скинути швидкість до середніх показників.

Гума із спрямованим малюнком найкращі властивості демонструє на твердому асфальтованому покритті. На ґрунтових дорогах, які розмиті, є ризик застрягти. Крім того, такі шини більш галасливі, ніж знижується комфорт для всіх присутніх у салоні.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *